BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 8879414
nr 887 9414
Ljusstakar
1 par, nysilver, nyrokoko, höjd: 27
Utrop:
1.000 kr
Såld:
350 kr
måndag 14 april 2014
kl 18:28:41
200 kr
300 kr
150 kr
250 kr
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.